موارد استفاده گیت فروشگاهی

موارد استفاده گیت فروشگاهی : دزدگیر فروشگاهی یا همان گیت فروشگاهی تکنولوژی جوانی به منظور جلوگیری از سرقت اجناس در فروشگاه ها می باشد. برای مثال در یک فروشگاه لباس تگ های دزدگیر لباس (گیت فروشگاهی) به لباس وصل می شوند و در صورتی که لباس به همراه این دزدگیر پوشاک از میان دزدگیر فروشگاهی عبور کند ، آژیر دستگاه ها به صدا در می آیند. گیت فروشگاهی دارای انواع مختلفی می باشد که در این مطب به طور خلاصه هر کدام را معرفی می کنیم. گیت فروشگاهی (دزدگیر پوشاک) دارای دو نوع فرکانس رادیویی (AM) و فرکانس آکوستو مغناطیس (AM) می باشد.

از دیگر ملزومات دزدگیر فروشگاهی (گیت فروشگاهی) می توان به تگ ها اشاره کرد. این تگ ها به محصولات فروشگاه مورد سرقت نصب می شوند و موجب جلوگیری از خروج محصولات فروشگاه می شوند. یکی دیگر از تجهیزات مورد استفاده د دزدگیر پوشاک (گیت فروشگاهی) لیبل های امنیتی گیت ها هستند. این لیبل ها نمونه ی دیگری از تگ ها می باشند اما با این تفاوت که به شکل برچسب و یکبار مصرف می باشند. جهت جدا کردن تگ ها از محصولات فروشگاه ، از مگنت ها یا جدا کننده استفاده می شود. همچنین به منظور غیر فعال کردن لیبل ها نیز می توان از دستگاه های خنثی کننده استفاده کرد.

انواع مختلف گیت فروشگاهی (دزدگیر لباس)

۱- یکی از معروف ترین انواع گیت فروشگاهی مغناطیس هارمونیک می باشد.
۲- آکوستو مغناطیس
۳- رادیو فرکانس
۴- مایکرو ویو
۵- سیستم های نظارت تصویری

  قیمت تگ لباس

تگ های دزدگیر فروشگاهی (دزدگیر لباس) EM

این نوع تگ دارای نوار های فلزی به همراه مواد فرومغناطیسی می باشند. روش کار این نوع دزدگیر لباس (گیت فروشگاهی) به این صورت می باشد که از مجموع یا تفاوت سیگنال های تولید شده به وسیله ی جواب مغناطیسی غیر خطی بدست می آیند.

دزدگیر فروشگاهی آکوستو مغناطیس (AM) نوع دیگری از سیستم های دزدگیر پوشاک می باشد که با فرکانس ۵۸ کیلوهرتز دارای کارایی مفیدی می باشد.
برچسب های امنیتی دزدگیر لباس آکوستو مغناطیس (AM) برجسته هستند و مصرف آن برای فروشگاه های کتاب فروشی خیلی مناسب نمی باشد.
این نوع لیبل در بعضی موارد درست مثل فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین داروخانه ها دارای کاربرد مناسب تری می باشد.
لیبل امنیتی دزدگیر پوشاک (دزدگیر فروشگاهی) از دو نوار با جنس های فرو مغناطیس فلزی آمورف و فلز مغناطیسی نیمه سخت تشکیل شده است.

دزدگیر فروشگاهی (دزدگیر پوشاک) RF به عبارتی دیگر همان رادیو فرکانس نوعی دیگر از سیستم گیت فروشگاهی می باشد که از فرکانس ۱٫۷۵ مگا هرتز تا ۱۰٫۲ مگا هرتز موجود است. لازم به تذکر می باشد که رایج ترین و کاربردی ترین فرکانس این نوع دزدگیر فروشگاهی ، فرکانس ۸٫۲ می باشد.
معمول ترین برچسب دزدگیر فروشگاهی (گیت فروشگاهی) نیز برچسب یا لیبل RF و AM می باشند که با توجه به صنف کاری فروشگاه مورد نظر استفاده می شود.
به طور کلی در یک جمله می توان گفت گیت فروشگاهی (دزدگیر فروشگاهی) جزء مجموعه عواملی می باشد که موجب کاهش دزدی و سرقت در فروشگاه ها می گردد.

  قیمت گیت فروشگاهی , لیست قیمت دزدگیر فروشگاهی

موارد استفاده گیت فروشگاهی
چه از جنبه روانی و چه از جنبه فیزیکی

یکی از مهم ترین مسائل در مورد گیت فروشگاهی (دزدگیر پوشاک) محل صحیح نصب تگ و لیبل روی اجناس می باشد. این موضوع حتما لازم است مورد توجه ویژه قرار بگیرد. هر چه این تگ ها و لیبل های امنیتی در فروشگاه دور از دید مشتریان باشد ، احتمال غیر فعال و مخدوش کردن آنها به وسیله ی سارقان پایین تر می آید.
در مورد هزینه های خرید و نگهداری گیت فروشگاهی (دزدگیر لباس) لازم به ذکر می باشد که این روش سرمایه گذاری در دراز مدت موجب افزایش سود فروشگاه داران خواهد شد و همچنین بازگشت سرمایه آن با جلوگیری سرقت از فروشگاه جبران می گردد.

در کنار تگ ها و لیبل های دزدگیر فروشگاهی (دزدگیر پوشاک) یکی دیگر از لوازم مورد نیاز برای فروشگاه خنثی کننده یا جداکننده ها می باشند که جهت جدا نمودن تگ ها و خنثی کردن لیبل های امنیتی گیت فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرند.

موارد استفاده گیت فروشگاهی

لازم به تذکر می باشد که تنها لیبل های امنیتی مربوط به گیت فروشگاهی EM هستند که قادر به فعال و غیر فعال شدن هستند و یکبار مصرف نیستند. این مورد در گیت های EM خاصیتی می باشد که سایر دزدگیر لباس ها ندارند.

  گیت فروشگاهی چیست؟

در زمان نصب گیت فروشگاهی (دزدگیر لباس) حتما باید توجه داشته باشید که حریم معین و مشخص شده در میان پایه های آنتن دزدگیر پوشاک و تگ های داخل فروشگاه میبایست به گونه ای قرار بگیرند تا موجب نزدیکی بیش از اندازه تگ ها به گیت نشود ، در این صورت بوق کاذب روی دستگاه ایجاد خواهد شد.

از دیگر نکات مهم در زمان نصب دزدگیر فروشگاهی (دزدگیر پوشاک) ، بررسی فرکانس دستگاه های مجاور فروشگاه می باشد. زیرا در صورت اشتباه در این موضوع فرکانس فروشگاه های کناری می تواند موجب تداخل فرکانس با دستگاه شما و همچنین ایجاد نویز به روی گیت فروشگاهی تان بشود.

همچنین عوامل دیگری نیز وجود دارند که روی عملکرد گیت فروشگاهی (دزدگیر فروشگاهی) در حال نصب تاثیر می گذارند و می توانند موجب ایجاد نویز شوند. از نمونه ی این عوامل می توانیم به کلید مینیاتوری ، لامپ های اس ام دی و هالوژن ، برق فشار قوی فروشگاه ، درب اتوماتیک و… اشاره کنیم. این عوامل می بایست در هنگام نصب گیت فروشگاهی تا حد توان کنترل و محدود گردد.

و اما نکته ی مهم دیگری که در آخر این مطلب نیاز است به آن اشاره کنیم این موضوع می باشد که در زمان نصب گیت فروشگاهی (دزدگیر لباس) باید نوع صنف کاری فروشگاهی که قرار است در آن گیت نصب شود ، شرایط محیطی بیرونی و درونی و توان مالی فروشگاه مورد توجه قرار بگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.