تعریف گیت فروشگاهی

تعریف گیت فروشگاهی , گیت فروشگاهی چیست , گیت فروشگاهی آرتابان : گیت فروشگاهی یا دزدگیر فروشگاهی به ابزاری گفته می شود که در فروشگاه ها می توان آن را نصب کرد و از این طریق جلوی سرقت را گرفت . گیت فروشگاهی در مقابل درب های خروجی یک مغازه نصب می شوند و یک وظیفه ی مهم دارند آن هم این که جلوی خروج کلاها و اجناسی که به عبارتی غیرمجاز هستند را می گیرد . برای اینکه گیت بتواند به خوبی به وظیفه ی خود عمل کند باید تگ بر روی آن نصب گردد تا زمانی که کسی بخواهد جنسی را از فروشگاه غیرمجاز بردارد با نزدیک تر شدن تگ ها به گیت آلارم صدا می دهد و در این حین فروشندگان و صاحب مغازه را از خروج غیرمجاز اجناس باخبر می سازد .

تعریف گیت فروشگاهی و دزدگیر فروشگاهی

همانطور که در قسمت فوق ذکر شد وجود تگ در یک گیت الزامی است و بدون تگ گیت کارکرد ندارد . تگ به کاغذها و قطعات پلاستیکی کوچکی گفته می شوند که از قابلیت نصب بر روی تمامی کالاها و اجناس فروشگاه برخوردارند یعنی جهت کارکرد گیت فروشگاهی , تگ ها را به کالای مورد نظر نصب می کنند . تگ ها هر کدام نیز کارکردهای مخصوص به خود را دارند برای نمونه نمی توان تگ های صدفی را در یک کتابفروشی و کتابخانه ها نصب کرد زیرا نمی تواند یک ابزار مناسب با کارکرد عالی باشد . ولی اما می توان تگی که صدفی در یک مغازه و فروشگاه پوشاک و لباس استفاده کرد .

  امنیت فضای کار چگونه تأمین می‌شود ؟

تعریف گیت فروشگاهی

آیا می توان تگ ها را بدون دستگاه جدا کنند جداکرد ؟

حتما در حین خواندن این مقاله این سوال در ذهنتان پیش آید که اگر شخصی بخواهد از فروشگاه سرقت کند می تواند به راحتی تگ را از گیت جدا کند و جنس را از فروشگاه خارج کند ؟ در پاسخ باید بگوییم خیر , جدا سازی یک تگ از گیت آنچنان هم کار آسانی نیست . زیرا تگ ها به گونه ای طراحی شده اند که فقط باید با دستگاه غیرفعال ساز آن ها را جدا کرد . تگ ها از استحکام بیشتری برخوردارند و حتی اگر هم شما ابزار های رایج برای جداسازی را همراه داشته باشید باز جدا کردن تگ کار آسانی نیست و تقریبا غیر ممکن است و تنها فروشندگان و صاحبان فروشگاه می توانند آن را با دستگاه مخصوص جدا ساز جدا کنند و جنس را تحیول خریدار دهند .
از رایجترین گیت ها می توان به گیت AM و RF اشاره کرد .

  فیش پرینتر Delta u80300

تعریف گیت فروشگاهی RF

گیت فروشگاهی RF : لغت RF مخفف شده ی کلمه ی RADIO FREQENCY می باشد . فرکانس کاری که می توان برای این گیت تعریف کرد در حالت تقریبی ۸/۲ مگاهرتز است . اما عملکرد این گیت به نحوی است که آنتن های فرستنده می توانند در حدود فرکانس ۸ مگاهرتز را پوشش و آنتن دهی کنند . اگر تگی را بخواهید نزدیک و عبور دهید در این محدوده ی تعریف شده آلارم دستگاه به صدا در می آید و شما را مطلع می سازد .

تعریف گیت فروشگاهی AM

گیت فروشگاهی AM – این دسته از گیت ها از فرکانس های مختلف و متفاوتی به نسب دیگر گیت ها از جمله RF برخوردارند و از دقت کافی و بیشتری برخوردارند و احتمال خطا در آن ها خیلی کمتر است . یعنی در هنگام خروج غیرجاز اجناس و با نزدیک شدن تگ از هر زاویه ی مختلف واکنش مناسب تری را از خود به نمایش می گذارد .

  گیت فروشگاهی EM ((Electromagnetic types چگونه کار می کنند ؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.