امنیت، ضرورتی برای کسب و کار

امنیت، ضرورتی برای کسب و کار : در سراسر جهان، نظرسنجی افراد حرفه ای در زمینه های کسب و کار تجاری، مالی و IT، بطور مداوم در حال انجام است. در هر چند ماه، و یا حتی در هر چند هفته، یک گزارش جدید منتشر شده و در زمینه نگرانی های موجود پاسخ دهندگان به نظر سنجی های مذکور، اطلاعاتی را به ما ارائه می دهد. اگر شما به خواندن همه این گزارش ها پرداخته باشید، متوجه می شوید از عواملی که تقریبا همیشه از اولویت برخوردار بوده، مسئله نگرانی های امنیتی است.

در سال ۲۰۰۹ ابداع شد. BYOD به اختصار به معنی به همراه آوردن وسائل شخصی به محل کار است. این قضیه به آوردن دستگاه های شخصی به محل کار و یا سیاست ارائه مجوز به کارکنان در استفاده از دستگاه های قابل حمل شخصی مانند لپ تاپ ها، تلفن های هوشمند و تبلت ها در محل کارشان اشاره می کند. علاوه بر این کارمندان از دستگاه های شخصی خود برای دسترسی به اطلاعات و برنامه های کاربردی خصوصی شرکت، استفاده می کنند.

همزمان با تسهیلات استفاده از وسائل شخصی کارمندان در محل کار، سازمانها به مزایای تکنولوژی ویپ علاقه مند شده و به تکنولوژی صدا بر روی پروتکل IP به عنوان راه حلی برای کاهش هزینه های مخابراتی در کنار انعطاف پذیری بیشتر و مقیاس پذیری سیستم های تلفنی خود، روی آوردند.

  نکاتی لازم که باید در مورد نصب ، نگهداری و تنظیم گیت فروشگاهی بدانیم

ترکیبی از BYOD و VoIP اجازه می دهد تا شرکت ها، کارمندان و مشتریان بر روی اینترنت، به برقراری ارتباط از هر نقطه در جهان بپردازند. در حالی که این قضیه یکی از منافع بزرگ شرکت ها است، توجه به ملاحظاتی، اکثر شرکت های ویپ را در مورد پیاده سازی کیفیت خدمات (QoS) ، از جمله کیفیت صدا، زمان تاخیر و ایجاد قابلیت همکاری نگران کرده است و به نظر می رسد که با توجه به این مورد، برخی از نگرانی های مهم را فراموش کرده اند.

گراهام یلولی- Graham Yellowley ، مدیر خدمات فن آوری اوراق بهادار بین المللی بانک سرمایه گذاری در میتسوبیشی UFJ ،ابراز می کند که ” هزینه پایین تر تماس ها همیشه جذاب به نظر می رسد، اما موضوع اصلی استفاده از یک نقطه ی واحد ثابت است که، با آن ایمیل، پست صوتی و فکس ها را در یک مکان و توسط یک دستگاه قابل دسترسی می توان انجام داد. در دنیای کنونی که تعادل کار و زندگی خارج از محدوده هارمونی و بالانس قرار گرفته، وجود یک نقطه منفرد ارتباطی سودمند بوده و در عین حال بدان معنی است که هیچ راهی برای فرار از کار وجود نخواهد داشت.”

  قیمت تگ EM

با عنایت به بررسی هایی که در بالا ذکر شد و توجه به این نکته که توانایی انجام ویدئو کنفرانس تلفنی بر روی هر دستگاه تلفن همراه، چیزی است که هر کس می خواهد داشته باشد، به نظر می رسد که همین نکته به جای مسائل امنیتی به نگرانی اصلی اکثریت مردم تبدیل شده است . واقعیت این است که بواسطه برخی از تصمیم گیری های مخابراتی در فناوری ویپ، احساس نا امنی می کنید.

از زمانی که سازمان های بیشتری به سمت سیستم مخابراتی ویپ حرکت کردند، در مقایسه با کاربرد سنتی صدا در شبکه، خطرات امنیتی شبکه ای بیشتری بر سر راه آنها قرار گرفت.

این موضوع مستلزم آن است که پیاده سازی ویپ نیز شامل اقداماتی مانند رمزگذاری خدمات صوتی، افزونگی ساختاری به شبکه های VoIP و انجام ممیزی های امنیتی منظم برای تأمین امنیت شبکه باشد.

  دستگاه مرکزی CLASSIC Z7

با توجه به مقاله اخیر که توسط شرکت نرم افزاری CSO ارائه شده است، اولین گام به سوی یک سیستم VoIP امن این است که اطمینان حاصل شود، سرویس دهنده شما، در نقطه نهایی خود، دارای چند لایه امنیتی است . باید جهت رفع ابهامات اولیه و بروز مشکلات بعدی در زمان ارزیابی سرویس دهنده خود و برای انتخاب سرویس دهنده مناسب، پرسش های بسیاری مطرح کنید. سرویس دهنده خدمات شما باید راه درست را بخوبی تشخیص داده و ابزار مناسب ویپ را کاملا بشناسند تا بهترین گزینه های ممکن را برای تأمین امنیت ویپ فراهم کند.

در پایان، مشابه تمامی اقدامات امنیتی که در شبکه های اینترنتی سازمان ها استفاده می شود، در سیستم VoIP نیز باید اجرا شود. فایروال هایی که بدرستی پیکربندی شده اند، لازم است در جای خود قرار داده شوند، آدرس IP ها باید به طور مداوم بررسی شده و بایستی رمزگذاری دائمی تماس برقرار باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *